Ciężkie ciężarowki Renault

Renault PremiumAuta produkowane pod firmą Renault wiązane są zazwyczaj z pojazdami osobowymi, aczkolwiek pod taką marką produkowane są ponadto ciężarówki. Co ciekawe, marka Renault Trucks przylega od 2001 roku do Volvo. Do najcięższych pojazdów w ofercie wariantów tego producenta należą samochody ciężarowe z linii Premium jak również Magnum. Renault Premium powstawał w latach 1996-2014. Pojazdy takie korzystały z silników diesela i wyposażono je w manualne, a poniewczasie również automatyczne skrzynie biegów Optidriver.

Renault Magnum to ciężarówka odmiany ciężkiej (powyżej 16 ton) wytwarzana od 1990 do 2013 roku. Produkowano je ponadto w naszym państwie. Samochody te miały wielką paletę silników diesela, a także manualną lub automatyczną skrzynię biegów Optidriver.

Renault MagnumSkrzynie biegów Optidriver posiadają software, który dobiera odpowiedni bieg tak by uzyskać jak najidealniejsze osiągi. Uwzględnia przy tym wiele składników jak obłożenie wozu, nachylenie drogi i rodzaj motoru. Odciążając szofera od skupiania koncentracji na przemianę biegów zezwala mu skoncentrować się na konkretnej drodze.

Edycja samochodów ciężarowych z automatyczną skrzynią biegów jest ogólnie sporym nakładem w zderzeniu ze skrzynią ręczną. Wyrazistsze są ponadto koszty reperacji automatycznej skrzyni biegów z powodu na bardziej wyszukane mechanizmy. Z takiego argumentu promowana jest reperacja automatycznej skrzyni biegów w uprawnionym warsztacie mechaniki pojazdowej aby nie zniszczyć jej jeszcze bardziej w niezręcznych rękach.

Ciężarówki Renault są raczej rozpowszechnione w naszym kraju, zaś sama firma Renault Trucks obecna jest w przeszło 100 państwach na całym świecie.